2009-04-28T19:13:09+02:00
2009-04-30T09:46:57+02:00
2022-07-25T14:41:33+02:00
- DamiDamiválasza klorand (09:34) részére
- 2009.04.30. 09:46
- permalink
Ezeket a könyveket amúgy egytől-egyig meg lehet pdf-ben is szerezni, elég sokat magyarul is. Tudom erre az jön, hogy minek a pdf-el szenvedni, amikor annyi pénze van egy programozónak, hogy mindet megveszi. Mindezt amerikai zászlóval a hóna alatt szigorúan és csak USD-ben!Mutasd a teljes hozzászólást!- klorandválasza DamiDami (09:23) részére
- 2009.04.30. 09:34
- permalink
És amcsi zászlóval a hónom alatt repülök az USA-ba.
Mutasd a teljes hozzászólást!- DamiDamiválasza klorand (09:22) részére
- 2009.04.30. 09:23
- permalink
És amcsi zászlóval a hónom alatt repülök az USA-ba. Hogyne persze.Még jó, hogy nem konzulensként tudtam elhelyezkedni, se tolmácsként. Mutasd a teljes hozzászólást!- klorandválasza DamiDami (09:16) részére
- 2009.04.30. 09:22
- permalink
Mitől jobb 600-1800 oldal fordításával szenvedni
Attol, hogy egy ido mulva nem fogsz a forditassal szenvedni, ugy fogod olvasni es erteni az angol szoveget, mint a magyart, kevesebb interjurol fognak elhajtani, nem fogsz itt magyar leirasokert konorogni, stb...Mutasd a teljes hozzászólást!- DamiDamiválasza Venemo.NET (01:11) részére
- 2009.04.30. 09:21
- permalink
"És szerintem nincs benne olyan, ami a Trey Nash-félében ne lenne."
Azért van pár fejezet a Troelsen-es könyvben, amiről a Trey-es még csak említést sem tesz. A másik, hogy ez csak az első kötet a 2. kötet egyik fejezetéről sincs még csak utalás sem a Trey könyvben. WCF, WPF, ASP.NET stb, mindez kb 900-900 oldalban.
Mutasd a teljes hozzászólást!- DamiDamiválasza klorand (08:56) részére
- 2009.04.30. 09:16
- permalink
Mitől jobb 600-1800 oldal fordításával szenvedni, mint anyanyelven olvasni? Vannak dolgok, amit sose fogok megérteni.Mutasd a teljes hozzászólást!- klorandválasza Zacsesz (06:50) részére
- 2009.04.30. 08:56
- permalink
Maradj inkabb az angol valtozatnal! Meg ha az elejen nehezebb is lesz, kesobb megterul majd a befektetett pluszenergia!
Vannak dolgok, ameleket nem lehet elegszer leirni egy forumon...Mutasd a teljes hozzászólást!- Zacseszválasza Venemo.NET (01:11) részére
- 2009.04.30. 06:50
- permalink
Köszönöm mindenki válaszát!
Így én a C# 2008 - Könnyen is lehet könyvet választottam.
Letölöttem angolul és nagyon tetszett.
Remélem a magyarral is így lesz!
ZacseszMutasd a teljes hozzászólást!- Venemo.NETválasza Zacsesz (19:13) részére
- 2009.04.30. 01:11
- permalink
Ha könyvet szeretnél venni, mindenképp a C# 2008-ról és a .NET 3.5-ről szóljon. A többi sem rossz, de már nem új, és az újabbak többnyire jól lefedik a korábbiakban levő dolgokat is.
Amikkel eddig találkoztam az általad felsorotak közül:
Illés Zoltán: Programozás C# nyelven
Én ebből tanultam meg a C# nyelvet pár nap alatt. Nagyon jó könyv, a nyelvi elemeket és a framework alapjait nagyon jól leírja, de ha már nem vagy kezdő, nem lesz nagy hasznodra.
Jason Price: C# adatbázisprogramozás
Ez egy nagyon jó könyv, a .NET 2.0-ban levő ADO.NET-tel foglalkozik, de ugye újabban már LINQ-t használunk ahelyett, szóval egy picit idejétmúlt. (Megjegyzem, ha jól tudom, a LINQ to SQL mögött is az ADO.NET van, tehát jól megismertet a dolog lényegével, ha érdekel.)
Jones L. Bradley: C# mesteri szinten 21 nap alatt
Nem rossz, de leginkább ugyanaz a kategória, mint Illés Zoltán könyve, csak bő lére eresztve. Ha már nem vagy kezdő, nem sokat tudsz belőle tanulni.
Dr. Sipos Marianna: Programozás élesben, C#
Ez a könyv nem tett rám nagyon mély benyomást, bár nem rossz, de újdonságot nem közöl az előzőekhez képest. Inkább a nyelv legújabb verziójával foglalkozó könyveket választanám.
Bill Wagner: Hatékony C#
Ezt egyszer mindenképpen vedd ki a könyvtárból, lapzgatsd át, és fogadd meg a tanácsait. Könnyebb lesz az életed tőle. Mindenesetre ezért megvenni nem érdemes.
Ha nekem kellene ezek közül választanom, akkor Trey Nash C# 2008 c. könyvét választanám leginkább. (Már láttam a polcon, bele is lapoztam, nem rossz, de még nem olvastam.) Ha emellé jól jön egy vékonyabb, egyszerűbb könyv a nagyon alapokról (szintaxis, framework alapjai, vagy havernak kölcsönadni, ha C#pal akar ismerkedni), akkor Illés Zoltán könyve is jól jöhet.
A másik kettővel (Andrew Troelsen-féle és az Együtt könnyebbes) még nem kerültem közelebbi kontaktusba. Mindenesetre az előbbivel valszeg nem is fogok, nem egy olcsó darab... És szerintem nincs benne olyan, ami a Trey Nash-félében ne lenne.
Tehát a szavazatom: Trey Nash: C# 2008 - Könnyen is lehet! c. könyve. Azzal jól jársz.
Megjegyezném, hogy a témában nagyon jó e-bookok is vannak, érdemes szétnézni.Mutasd a teljes hozzászólást!- Még annyit akartam, hogy a hatékony C# csak egy tanácshalmaz, hogy property-t használjunk publikus tagok helyett, meg klónozzunk okosan, ha referencia is van az objektumban, meg ilyenek. Ezek nagy része a Troelsen féle könyvben is benne van.
Néhány design pattern kidolgozás pedig a Trey féle könyvben is van.Mutasd a teljes hozzászólást! - Én céges könyvtárba rendeltem be a Andrew Troelsen, és a TreyNash könyveket. Az első kezdőbb szintű, de igen részletes, így ha van hiányosság azt abból meg is lehet érteni, meg hogy az mire való egyáltalán. A Trey könyv kb fele akkora, mint a másik egyik kötete, így tömören belemegy mindenbe. Ez inkább olyannak való, akinek nincsenek hiányosságai és szeretne belemélyedni jobban a generikus, lambda egyéb dolgokba.
A hatékony C# se rossz, csak régi.
A többivel nincs értelme foglalkozni. Abszolút semmit nem mondanak annak, aki már aktívan programozik C#-ban. A Wrox-os könyv így ránézésre teljesen hasonló a Troelsen féle 2 kötetes kiadványhoz. (ezt mondjuk letöltöttem pdf-ben)
Ezeken felül valami design patterns könyv se árt. Magyarul sajnos csak C++ os van, az is ősrégi. C# 3.0-hoz angolul vannak.Mutasd a teljes hozzászólást! - Én is rengeteg könyvet megnéztem, de sajnos igazán jót magyar nyelven nem találtam. Ha mindenképpen a listádból kell választani, akkor én Nash könyvét ajánlanám, az talán egy kicsit kiemelkedik a többi közül.
Legkevésbé a 21 nap alatt cuccot ajánlom. Aki egy kicsit ért a programozáshoz, az jól mulat a hihetelen félrefordításokon, az elképesztően szakmaiatlan nyelvezeten, másra viszont nem jó.
Ha angol nyelvű könyvet is lehet ajánlani, akkor én a Wrox kiadó Professional C# 2008 -at javaslom megtekintésre.Mutasd a teljes hozzászólást! - Szerintem az elsőt vedd meg.Mutasd a teljes hozzászólást!
- Üdvözletem!
Már egy ideje dolgozom a C# programnyelven. Volt szeretncsém Console, WindowsApplication valamint ServiceLibrary megírásához is, de mégsem tudnám tudásomat besorolni sem a kezdő sem pedig a haladó programozókhoz.
Így nem tudom milyen könyvet lenne érdemes megvennem ahhoz, hogy a már meglévő (igaz helyenként bőségésen hiányos) tudásomat kibővíthessem.
Itt lenne egy kisebb lista az általam nézegetett könyvekről:
Andrew Troelsen
A C# 2008 és a .NET 3.5 1. kötet
Andrew Troelsen: A C# 2008 és a .NET 3.5 1. kötet - Kiskapu könyvesbolt
Trey Nash
C# 2008 - Könnyen is lehet!
Trey Nash: C# 2008 - Könnyen is lehet! - Kiskapu könyvesbolt
Benkő Tiborné, Tóth Bertalan
Együtt könnyebb a programozás: C#
.NET programozás C# nyelven, Fejlesztés Visual C# 2008 rendszerben, OOP - Objektum-Orientálált Pr.
Kiskapu könyvesbolt
Bill Wagner
Hatékony C#
Bill Wagner: Hatékony C# - Kiskapu könyvesbolt
Jason Price
C# adatbázisprogramozás
Mesteri szinten
Kiskapu könyvesbolt
Dr. Sipos Marianna
Programozás élesben, C#
önálló tanuláshoz
Kiskapu könyvesbolt
Illés Zoltán
Programozás C# nyelven
Kiskapu könyvesbolt
Jones L. Bradley
C# mesteri szinten 21 nap alatt
Kiskapu könyvesbolt
Előre is köszönöm a javaslatokat!Mutasd a teljes hozzászólást!