Ezért kellett volna az M$-nek egy ésszel megtervezett felületet csinálni rá. Ez az egész kézzel írjuk az xml fájlokat játék engem arra emlékeztet mint ha az emberek kézzel csinálnák a postscript fájlokat és nem CorelDraw vagy más rajzolóprogi segítségével. A kézzel írt postscript persze sokkal hatékonyabb (mivel maga is egy programnyelv) és többféle lehetőséget is biztosít mint a CorelDraw, valamiért ennek ellenére mégsem jellemző hogy a népek kézzel csesztetnék a ps fájlokat. Sőt, a CorelDraw-nak sincs külön postscript nézete a grafikus felület mellé. Persze nyilván a Corelesek a hülyék és a kézzel gányoljuk a UI definíciós fájlokat a jövő útja...
Vagy a másik lehetőség hogy ez az ökörség a html-php-gagyi világból keveredett át és a M$ szépen megy a többi birka után. Ráadásul ez még kényelmes is: nem kell mindenféle intuitív, könnyen használható user interfészt kitalálni a designerhez (sőt, még normális designert sem kell csinálni) a sok coder majd beírja kézzel az xml-t.
Azért valahol sajnálom hogy a Borlandból az lett ami. Amíg a Delphi komoly fenyegetést jelentett a .NET-nek addig szvsz a M$ nemigen engedett volna meg magának pár olyan dolgot mint Pl. a VS2k8-ban lévő WPF designer volt az SP1 előtt (sőt talán olyat sem mint az SP1 után). A .NET 2 és a VS2k5 nagyon ott volt a szeren a maga idejében. A 3.x és a VS2k8 esetén viszont folyamatos félkész állapotot érzek, akár a WPF designert nézem, akár a Linq to SQL-t, akár bármit.
Mélységesen egyet értek! Félóránként kell újraindítani a VS-t meló közben, emiatt aztán már nálam is kiborult a bili.
Itt meg itt. Ez a cuccot így, ebben a formában nem kellett volna RTM-ként ide adni.
Egyébként, ha lesz Report WPF-hez, akkor ott is jobban jársz, ha megírod az XAML-t. A Blendben a végletekig ki van dolgozva a klikkenplély adatkötés, de annyi az opció, az adatforrás annyi helyről és formában származhat, hogy egy sima kötés összekattintása még a leggyakorlottabb kéznek is 10x annyi időbe telik, mint oda írni hozzá kb 20 kerakter XAML-t. Normális XAML IntelliSense kéne inkább a VS-be, nem ez a hoki és körülményes klikkenplély.
Egyszer valami mindig lesz. A M$ bőszen dolgozik a 100 generációval későbbi dolgokon, közben a reporting services olyan amilyen, a WPF-ben nincs datagridview és az xml-ben kell kézzel turkálni ha databindinget akarsz, mint egy vacak java "RAD" rendszerben. A Visual Studio bugjairól (SP ide vagy oda) nem is szólva. Klassz lenne ha egyszer a jövő helyett picit a jelennel is foglalkoznának.
Mibe került volna a M$-nak normálisan megcsinálni a reporting servicest ?
Közben megnéztem két openszorszos cuccot, (Rdl Project és MyNeoReport), az előbbiből még lehet valami, az utóbbi elég harmatos. És megnéztem a FastReportot is, az viszont elég jónak tűnik.
Szerintem relatív, hogy sok vagy kevés.
Ha jobban belegondolunk, akkor max 2 heti, azaz 80 munkaóra ára (és szerintem most olcsóra vettem magunkat).
Ennyit simán lehet szopni egy bugos rs-el.
Nekem adtak egy licence-t ehhez, hogy elemezzem és mondjak valami véleményt róla: ComponentOne Reports. Van WinForms + WPF verzió is, és a kettő formátuma is ugyan az. Még élesben nem vetettem be, csak játszottam vele WPF alatt, de ez alapján elég jónak tűnik. Hamarosan elérkezik a reportolás része egy projektünknek, és akkor majd beszámolok róla a blogomon. Nyóccáz dolcsi amúgy ...
>Bocsi, de minek az új név?
Mert nem tudom fejből az LC jelszavát. Nem az otthoni gép előtt ülök.
>Ez nem okoz gondot, annál inkább a Fejrész konstans mérete.
Ez mondjuk az egyik gáz. De nagyobb az hogy néha a számlán 2 oldalt nyom holott simán elférne egy lapon is. Aztán bugzik a print preview, normál nyomtatásnál jó, preview-nél az alapértelmezett nagyítással nem. Stb... Valamennyire sikerült kiismernem a dolgait, de van pár gondja amivel nem tudok mihez kezdeni. A fastreport elég jónak tűnik /és a delphis verzió elég elterjedt idehaza is/, de ahogy nézem most jött a .NET-es verzió, így sok tapasztalata senkinek nemigen lehet.
LC néven futok amikor épp nem itt vagyok bejelentkezve
Bocsi, de minek az új név?
No mindegy.
Én is keresgéltem és végül, ha ló nincs.. maradtam a reporting services-nél.
.rdl-t tervezek, .rdlc-t futtatok, bizonyos megalkuvással.
Nem kerül nehéz helyzetbe akkor sem ha Pl. egy mezőnek növekednie kell lefelé mert nem egy hanem két sorban fér csak el a tartalom.
Ez nem okoz gondot, annál inkább a Fejrész konstans mérete.
Egyszerűen átíródik a törzs területére a fejrész utsi sora, ha épp úgy sikerül.
Azt szeretném megkérdezni kinek milyen tapasztalata van a fenti témakörben. Kellene valamilyen reporting tool amivel meg lehet csinálni szépre Pl. számlát, egyéb egyszerű jelentéseket és teljesíti a következő feltételeket:
- Print preview
- Run-time report testreszabhatóság
- Export xls-be
- Nem túl drága
- Esetleg forráskód is elérhető
- Normális designere van
- Nem kerül nehéz helyzetbe akkor sem ha Pl. egy mezőnek növekednie kell lefelé mert nem egy hanem két sorban fér csak el a tartalom.
- Nem kell mellé terrabyte-os méretű run-time, szerver, stb. illetve a run-time után ne kelljen fizetni.
Eddig a reporting servicessel próbálkoztam de voltak vele gondjaim (Pl. több lapra nyomtatott olyasmit is ami ráfért volna egy lapra is, stb).
A gugli alapján a fastreport .NET-es verziója tűnik szimpatikusnak, de ha van valakinek gyakorlati tapasztalata vele vagy más hasonló programmal, azt örömmel fogadnám.