- Attól függ, hogy valaki biztosítja e neked a DNSt. Néhány szerverhoszting ad (nagy részük meg csak másodlagost), valamint néhány domain regisztrátor (pl. c3) is biztosít, ebben az esetben nem kell neked bind, egyébként igen
- domain.lap.hu
Tegyük fel,hogy megvan a szerver gép, fix ip-s net előfizetés...
Mailszerver,web-szerver,ftp-szerver konfigurálva.
Mondjuk,hogy tárhely szolgátató akarok lenni..
Kérdéseim:
-erre a gépre kell-e telepiteni DNS-szervert (BIND) ?
-ha valaki előfizet hozzám és kér egy domain mondjuk a tárhelyéhez (merhát nyilván kér..) akkor milyen céghez/akármihez kell fordulnom,hogy beregisztáltassam és az én szerveremen mennyen?
Azt el tudná valaki magyarázni,hogy Windowsos Apache szerver alatt,hogyan lehet zárt amolyan "members" könyvtárat létrehozni,aminek a tartalmát csak user/pass páros birtokában lehet megnézni???
Én azt mondam, hogy elsősorban a tűzfal feladata a védelem. Nem azt, hogy egy szerver nem lehet biztonságos.
Nem. Nagyon leegyszerusitve a (klasszikus, csomagszuro) tuzfal arra jo, hogy elrejtsd a kulvilag elol a nem nyilvanos szolgaltatasokat.
A neten keresztul elerheto web szerverek nyilvanos szolgaltatasok, ezekkel a (klasszikus, csomagszuro) tuzfal nem tehet semmit, es nem is ez a dolga.
Azt el tudná valaki magyarázni,hogy Windowsos Apache szerver alatt,hogyan lehet zárt amolyan "members" könyvtárat létrehozni,aminek a tartalmát csak user/pass páros birtokában lehet megnézni???
Tételezzük fel,hogy fizetős oldalt akarok csinálni.Persze ez nem igaz :)
Attól függ milyen Windows. De a linuxos 'közvélekedéssel ellentétben az IIS biztonságosabb bármilyen Apache-nál;
csak olyan INGYENES segédprogramokat kell telepíteni hozzá mint pl: SecureIIS; URLScan stb. (és ezekben vígan lehet sokminden járulékos dolgot grafikusan konfigurálni az IIS-re - ahelyett hogy 1 text file-ban('httpd.conf) molyolnál, arról nem beszélve, hogy az IIS ezekkel a segédprogramokkal nagyságrendekkel 'szabhatóbb az Apache-nál. Ingyenes mail-szervernek + lejobb a Mercury, ami 'kissé szintén többet tud a linuxos párjainál. + 1 tűzfal és sosincs semmilyen hiba. Persze ilyesmikről linuxos csak álmod6.
Angolul azt hiszem, ezt past perfect-ben írtad volna, mert a hibát viszonylag hamar kijavították. És nem admin jogokkal lehetett bemenni, hanem az IIS processz jogaival, ami normális (nem default) esetben azért nem ugyanaz.
Szóval a véleményem az, hogy az Apache-t, és az IIS-t is lehet biztonságosan üzemeltetni, meg ott lehet hagyni az alapértelmezett beállításokon, és sírni, hogy bemegy a hacker, meg szidni a MS-t. Megkockáztatom (bár sose foglalkoztam a témával behatóbban), hogy a Win-es Apache default installja éppolyan könnyen feltörhető, mint az IIS-é.
nem a szerverek feladata a biztonság (persze nem árt, ha biztonságos), de inkább a különféle tűzfalaknak lenne a feladata, hogy megvédjék magát a webszervert. Nincs igazam?
Jajj! A peszmekerem!
Tudod milyen sz*r dolog mondjuk hibasan beallitott webszerver-jogosultsagbol eredo sebezhetosegeket a tuzfalon megfogni???
Mit fejtsek ki rajta? Ha szerinted az a normális, hogy bárki bármilyen szar alkalmazást írhat, mert majd úgyis lesz egy tűzfal, akkor nincs miről beszélnünk. Ellenkező esetben pedig te is tudod a választ.
Ami azt illeti itt mindenki a webszerverek sebezhetőségét fikázza. Szerintem elsősorban nem a szerverek feladata a biztonság (persze nem árt, ha biztonságos), de inkább a különféle tűzfalaknak lenne a feladata, hogy megvédjék magát a webszervert. Nincs igazam?
Szerintem IIS-t programozni COM-on keresztül lehet. Ha viszont csak a beállításokat akarod monitorozni / megváltoztatni, akkor pl. WMI. Ha utálod, hogy kattintgatni kell a beállítások megváltoztatásához, akkor a c:\\\\inetpub\\\\adminscripts alatt találsz parancssoros vbs-eket.
Az IIS-t, hogy lehet programozni? Apachban mindenféle finomságot meg lehet csinálni a htacces módosítgatásával, de az IIS-t hogy? Csak mert a menüben nem találtam semmi extrát és Windows alatt nem szokás az ini fájlok átirogatásával konfigolni. (Legalábbis nem egy Microsoft termékben.)
Ehhez hozzatennem, hogy a peldaban hozott ip cim a leheto legrosszabb pelda volt.
Az ugyanis olyan cim, ami nem routeolt az interneten, ezert ilyen ip-re internetes szerver nem helyezheto.
Hát... Én pedig már csináltam publikus internetre 192.168.x.x alá webszervert....
Csak előtte egy másik PC iptables-ből DNAT-olt neki... Tehát annyira mégsem blőd a dolog.
A másik: szerintem felesleges erölködés a téma: felhúz egy Linux disztrót, és abban webszerver és mailszerver meg 1000 más is van alapból és stabilan.
Ennyire jó érzés belekötni valakibe? Tudod ezt hívják hasraütés-szerű példának.
Szerintem nem volt ez kötekedés, inkább egy kis előrelátás. Mert a topiknyitó hozzászólásából nekem az jött le, hogy meglehetősen kevés még a tapasztalata hálózatos témákban. Még a végén képes komolyan venni a beírásodat, aztán nem érti, miért nem működik?
Mekkora sávszélesség, ill. milyen kell egy otthoni szervernek, ha nincsenek rajta letölthető gigák? Csak mondjuk egy kiseb Nuke-os portált kell kiszolgáljon.