Ja ,meg görbül a tér ,
az elektron meg részecske és hullám egyszerre
Csakhogy nem mindenki vesz be ekkora b****.Attól ,hogy egy elmélet jól leír egy bizonyos jelenségkört ,még azt jelenti ,hogy az a valóság.Csak hát ezt fel kellene fogni.Ki is nem ért valamit?
Ez most kb annyira volt intelligens hozzaszolas, mintha azt mondanam, hogy az emberek semmit sem tudnak a vilagrol. Beszelnek itt mindenfele 'eletrol' meg hasonlo hulyesegrol, de teljesen erthetetlen.
Azert, mert nem ertesz valamit, nem azt jelenti, hogy hulyeseg. Van aki nem tud irni olvasni. A te hozzaallasod alapjan nyugodtan allithatja, hogy az iras hulyeseg, csak teljesen erthetetlen firkaszas a papiron.
Egy ide illo viccet juttattal eszembe:
Ket parszt bacsi eleteben eloszor felkerul Budapestre es elmennek az Allatkertbe is. Elernek a zsirafhoz. Nezik.... nezik... egyszercsak megszollal az egyik: "Man'pedig ilyen allat nincs!"
Mi a foton?
Mi a mágneses tér?
"Egyrészt a töltés létrehozza,kelti a mezőt,másrészt a mező hatást gyakorol a töltésre."Kb. ennyit tudnak.
A Maxwell-Lorentz egyenletek nagyon pontosan leirják a LINEÁRIS elektromágneses teret, de a NONLINEÁRIS fizikáról SEMMIT sem tud a világ.
A fizikusok semmit nem tudnak a vilagrol.
Az altaluk kiagyalt 'reszecskek' kb annyira erthetoek es valosagosak mint regen a samanok 'szellemei' .Egy es ugyan az..
"Gravitáciról sem tudnak semmit."
Ez azert eros tulzas ... ez az egyetlen, amit meg nem sikerult integralni az Egyesitett Elemeletbe, de azert az nem igaz, hogy nem tudnak rola semmit.
"Alapjaiban nem stimmel az egész fizikai világ, a világ kis részeit próbálja felfedni modelezés segitségével, és onnan próbál általánositani az egészre."
Es ezzel mi a gond ? Eddig messze a leghatekonyabb modszer...
Persze lehetseges mas ut is, de eddig meg nem kerult elo :)
"Szerintem a térelmélettel kellene kezdeniük."
Mar nehany evtizede ezt teszik a fizikusok...
Az emberiség annyit ismer a világból, mint amennyi kilátszik a tengeren uszó jéghegyből..
Gravitáciról sem tudnak semmit.
Alapjaiban nem stimmel az egész fizikai világ, a világ kis részeit próbálja felfedni modelezés segitségével, és onnan próbál általánositani az egészre.
Szerintem a térelmélettel kellene kezdeniük.
Nem tudom mire fol a szenzaciohajhasz hangvetel (az eredeti cikkbol fakad, nem a magyar forditas bune). Egy evfolyamtarsam par eve tetrakvarkokbol TDK-zott.
Igaz o nem volt japan, "csak" magyar diak...
Szoval a fogalom nem uj, senki vilagkepet nem dontotte le egy 'varatlan' esemeny...