Elsődlegesen az érdekelne, milyen technikákat használnak az emberek, és annak mi az előnye (MVC, stb.). Pl. hogy oldják meg a többnyelvűség problémáját. Persze, az is érdekel, hogy egy feladathoz milyen eszközt találnak legalkalmasabbnak (Pl. megjelenítéshez XSLT, akármi).
Vagy hogy oldják meg az adatbázis háttér használatát, csinálnak-e valamilyen object-relational mapping szerűt, vagy esetleg nem érdemes, mindezt mekkora alkalmazásméreteknél...
Szóval hogy kinek, mik a vezérelvei ezzel a témával kapcsolatban.
Webalkalmazása válogatja. Ha Pl. a szolgáltatónál csak PHP van akkor azt használ az ember. Ha a megrendelő NT4/IIS/Interbase kombinációt használ és Delphiben kell neki a program akkor abban csinálom (volt már ilyen). De ha kell megoldom C++-ban CORBA-val de ha kell JSP-t is csinálok, sőt ha valaki azzal jönne hogy neki egy C# és .NET kombóra fáj a foga azt sem zavarnám el, sőt . Amit a tisztelt megrendelő parancsol. Ami a korlátom az az hogy a webdesign nem az erős oldalam így jobban kedvelem az olyan megoldásokat hogy a kódot elválastjuk a designtől és ez utóbbit az erre szakosodott művészi és nem programozói kvalitásokkal rendelkező emberke készítse el.
Meglátásom szerint igen sokan foglalkozunk itt webalkalmazások készítésével (magam is szeretném idesorolni). Azoknak a véleményére lennék kíváncsi, akik már hosszabb ideje foglalkoznak ezzel a témával. Konkrétabban:
Milyen tervezési modell alapján építik fel az alkalmazásaikat, milyen technikákat használnak, stb.