Nagy hiba! Hozzáértő emberek szerint a generációs konfliktusokat úgy lehet megelőzni, ha az ember olyan messze megy, hogy az anyukája ne tudja egy délután alatt végiglátogatni!
Pedig van ilyen!
Nekem is volt win98 alatt, aztán nekiestem diskedittel... 3-ból 2 partíció csont nélkül visszajött, a harmadikon meg kiderült, hogy megsérült a FAT mindkét példánya, úgyhogy azt csak részben tudtam visszaállítani.
Értem, de nem vagyok róla meggyőződve. Azt látom, hogy amig csomóan élnek programozásból/weblapkészítésből szakirányú végzettség nélkül, addig nem ismerek olyan iskolát Budapesten, amiről azt hallottam volna: Oda érdemes menni mert az jó iskola! (Vidékre nem megyek!)
Mondjuk ilyesmi nálam fel sem merül, ha a lilo-n változtatni akarok akkor fogom a szövegszerkesztőt, megszerkesztem a /etc/lilo.conf fájlt és kiadom rendszergizdaként a lilo parancsot.
Amúgy a lilo sérülése nem túl nagy tragédia, régebben amíg 9x-et majd NT4-et használtam úgy havonta telepítettem újra a wint és ez mindig egy-egy lilo visszaállítást igényelt mivel a W$ szó nélkül agyonüti a lilo-t. A végén már behúnyt szemmel is meg tudtam volna csinálni . Persze amióta 2k van fenn a linux mellett sokat felejtettem...
Tönkremenni még nem láttam így partíciót, de a céges W98SE scandiskje sokszor javítja ilyen esetben a "rendszertöltő szekciót" - nálam tuti gagyi a HW, szerintem nálad sem tökéletes...
Szerintem nem nehéz konkrétizálni: tanuld ki a szakmát, szánj rá mindent és azután vállalj munkát, tartsd magad naprakészen. Jó programozóvá, elismert szakemberré lenni áldozatot kíván, szvsz. nem kicsit.
Az élet bármely területén (mióta nem vegytiszta szocializmus/kommunizmus van) sokat számít hogy mikor és hova lépsz be - itt sincs univerzális recept, marad az általánosság - aki mer, az nyer.
Szerencse mindenhez kell.
Én nem az ExKandó-informatikát mondtam (az BP-n volt), hanem a Számítógéptechnikai Intézetet Fehérváron (90-es évek közepén sok exVideotonos mérnök tanított).
Nekem a WinME alatt szokott szétszállni egy-egy "A rendszer helytelenül lett leállítva" (tényleg, csonttá fagyot Windowst hogyan lehet helyesen leállítani???) esemény következményeképp a második diszk partíciós táblája (érdekes módon csak a Windows-os partícióé, és csak a második diszken) szokott elmászni, amit -most már- "simán" egy db Linux-os bootflopival rakok rendbe...
Az nem gond ha hosszú, de ez nem is volt olyan hosszú. Inkább az a problémám, hogy általánosságokon túl nem túl sokat mond a mai helyzetről. Ezekben a népdalokban biztosan van igazság. De konkretizálni nehéz, áttenni számítástechnikai környezetben.
Ráadásul nem is igaz. Az informatikában nagyon sokat számít, hogy a megfelelő pillanatban lép-e be az ember. Szerencsével kevés tapasztalat után is sikereket el lehet érni, míg a hosszú tanulás nem egyáltalán nem garantálja a sikert.
Iskolára visszatérve: Budapesti BMF-képzésekről kinek van információja (a volt Kandón és a volt Bánki Donáton is van informatika oktatás).
Iskolatémában: én nem bántam meg a Kandó SzGTI-t Székesfehérváron (Alkalmazástechnika). 7 év munkaviszony után is azt tudom mondani, hogy az életre nevelt...
A Mandrake veszélyes volt(?), egy ízben a frissen telepített Linuxomat vesztettem el úgy, hogy az első vinyóra telepítettem, majd a Control Center(?)-ben megpróbáltam a lilo-ból eltávolítani a a második vinyó működésképtelen particióit. Már a CC kiakadt, majd nem sikerült az újraindítás sem - kernel panic, nincs meg az /etc... Gondolom, egy root bootfloppyval rendbehozható lett volna.
Véleményem szerint a jó programozóvá válás feltételei nem változtak az elmúlt párszáz évben. Régen a leendő mesterek világgá indultak, akár más országokban inasnak álltak, és csak akkor tértek haza, ha kitanulták a szakmát. Csak ezután foglalkoztak családalapítással, vagyongyarapítással, stb.
Ma a korhangulat ennek nem kedvez, ma minden azonnal kell, pedig a tudás megszerzéséhez idő és elszántság szükséges, ahogy népdalunk is mondja:
"Aki dudás akar lenni,
pokolra kell annak menni,
ott kell annak megtanulni,
hogyan kell a dudát fújni."
vagy modernebb(?) megfogalmazásban a Nightwish-től:
"All of my songs can only be composed of the greatest of pains,
Every single verse can only be born of the greatest of wishes"
Persze, a tanulást egy idő után be kell fejezni, és meg kell kezdeni az életet...
Kb 94 óta használok linuxot (az első linuxom kb 30 db 1.44-es floppyn volt, 0.9x-es kernellel), kb 6 féle disztribet és egyszer sem fordult elő velem hogy a linux megette volna bármelyik partíciómat. Ezzel szemben a win már jó néhányszor agyonverte az MBR-t, ezt persze ki lehet javítani de elég idegesítő hogy egy rendszer feltételezi hogy más rajta kívül nincs is a világon.
Stabil Mandrake verzióról nem tudok ami rosszul partícionálna, persze telepítés előtt kérdez olyat hogy mit akarsz: egyedi partíciónálást, vagy használja a szabad helyet, esetleg szedjen le mindent és használja az egész winyót. Ha ez utóbbit mondtad neki akkor ne csodálkozz
Ebben van valami, bar szerintem ez esetben inkabb alaposabb tervezesre lehet szukseg, ami kiterjed arra, hogy az adott technologia valoban optimalis-e a problema megoldasara.
Félreértettél. Tételezzük fel, hogy az Active Directoryval kell dolgoznod és azt is, hogy ezúttal megmondták, hogy az ADSI a megfelelő technológia. Azonban a technológia csekély ismerete esetén nem tudsz sem annyira tervezni, sem olyan hatékonyan/hibamentesen fejleszteni, mint kellene. A feature viszont tegnapra kell, tehát gyorsan átfutod, amennyire tudod és belevágsz.
Koszonom a tobbieknek hogy igy vedenek, de en nem akartam kotekedni, max picit en is ironikus voltam
Szerintem te nem irtál még hoszabb progit.
Ezt nem tudom mire alapoztad ?
Ui. eleg nagy nemzetkozi projektecben vettem es veszek reszt, ahol tobb tucatnyian dolgozunk a rendszeren, es ilyen esetben nagy hiba lenne az altalad emlitett szazalekos idoeloszlas. Az hogy esetleg akkor is alkalmazod ha egyedul irsz egy rendszert meg nem vallik hatranyodra.
Egyebkent milyen kategoria a "hosszabb progi" ? Kifejezi a forraskod hossza a rendszer bonyolultsagat ?
Ha egy kezdő olyan progit tudna egyedül irni ,mint én ,hát ..
Jo lenne ha korul irnad te mit ertessz ez alatt ? Csak hogy milyen projekt volt ?
A lényeg pedig a végeredmény, amit egy teszteléssel foglalkozó cég tesztelt több féle configon, és nem találtak benne hibát.
Ez persze nem jelenti azt hogy hibatlan a program. Mondjuk azt sem amit pBoy emlitett, de teny hogy ismerni kene mire terjedt ki a teszteles, ui. csak a kovetelmenyek megletere, hibamentessegre, hibaturokepessegre, ja es milyen "coverage"-t volt a tesztnek (boccs nem tudok ra jo magyar szot, nagyjabol kod lefedettseget akar jelenteni)...
Bar azt elmondhatjuk hogy hibatlan software nincs, max egy jo es korultekinto design hibaturobbe teheti a rendszert. Amugy allitolag a Microsoft software-inek az egyik legjobb az 1000 kodsorra eso hibak aranya... bar ezt nehez leellenorizni...
Azt a lehetőséget kihagytad, hogy esetleg dolgozhatsz olyan technológiával, amit nem ismersz mélyen. Ez gyakran súlyosan megnöveli a fejlesztési, hibakeresési és tesztelési időszakot.
pBoy:
Ebben van valami, bar szerintem ez esetben inkabb alaposabb tervezesre lehet szukseg, ami kiterjed arra, hogy az adott technologia valoban optimalis-e a problema megoldasara.
Van olyan, ahol 90% a tervezés, és majd a Rational Rose vagy micsoda legenerálja a kódot.
dark100
Evvel is picit vitatkoznek, ui. a Rose nem fogja neked megirni a business logic-ot, bar tenyleg sokat segithet es elmossa a hatarokat a tervezes es az implementalas kozott. De ha mar valasztani lehet akkor inkabb Together Controlcenter, az kb. 2-3 nagysagrandel hasznalhatobb CASE eszkoz...
(ez volt a reklam helye )
"Nincs semmi probléma,csak nálam így működik a dolog.A lényeg pedig a végeredmény, amit egy teszteléssel foglalkozó cég tesztelt több féle configon, és nem találtak benne hibát."
Hát erre én tényleg csak azt tudom mondani, hogy akkor nem tesztelt alaposan az a cég, és rossz munkát végzett...
Én nem láttam még olyan bonyolultabb programot, amiben ne lett volna hiba...
azért ebbe a post-ba nem kevés irónia is szorult és tényleg sz** a windóz, de mióta a mandrake megette 2 partíciómat, vhogy jobban tisztelem...
(igen, linux-hoz rettenet láma vagyok...de azé megpróbáltam..és megfizettem a tanulópénzt)
Ez valóban attól függ, ki mit programozik. Van olyan, ahol 90% a tervezés, és majd a Rational Rose vagy micsoda legenerálja a kódot. Van ahol 0% tervezés, lásd Windóz...
Nincs semmi probléma,csak nálam így működik a dolog.A lényeg pedig a végeredmény, amit egy teszteléssel foglalkozó cég tesztelt több féle configon, és nem találtak benne hibát.
vilagert sem akarlak cikizni, de szvsz kb ez egy kezdo szazalkos aranya lehet...
Azt a lehetőséget kihagytad, hogy esetleg dolgozhatsz olyan technológiával, amit nem ismersz mélyen. Ez gyakran súlyosan megnöveli a fejlesztési, hibakeresési és tesztelési időszakot.
Márpedig sajnos az új technológiákban való _elmélyedésre_ gyakran igen kevés idő jut.
Na fiúk ezt légyszíves beszüntetni mielőtt egymásnak ugrotok! Ismeritek egymást hogy ennyire tudjátok a másik milyen módszert használ ill. milyen hosszú programot ír? Vagy csak feltételeztek?
a vilagert sem akarlak cikizni, de szvsz kb ez egy kezdo szazalkos aranya lehet...
Mondjuk ezzel jol lehetne merni ki milyen szinten van. Szerintem el kell juss arra a szintre ahol a problema megertese, analizalasa, megoldas tervezese teszi ki a min. 40-50%-at az raforditott idonek!
Hidd el megterul ! Es en inkabb tesztelest irnek mint hibakeresest, ui. nem ugyanaz!
Nem igaz az sem hogy bizonyos dolgokat nem lehet elore latni, csak rossz modszert alkalmazol, erre valo a ciklikus fejlesztes, top-down megkozelites, azaz a problema minel nagyobb absztrakcios szintjevel kezdve, es lepesrol lepesre haladva...
Amit meg igy sem lat elore az ember, hat kerem ahhoz kell a tapasztalat, es jo sok szivas eveken keresztul
Én hosszú programokat írok.Ha százalékban próbálom leírni a progizást , 10 % problémamegoldás , 40 % gépelés , 50 % hibakeresés .Az utóbbi adóthat a tervezés elmaradásából, de sajnos ilyen a téma, hogy nem nagyon lehet mindent előre megtervezni.Plussz egy bizonyos bonyolultság felett előjönnek olyan hibák, ütközések, amiket képtelenség előre látni.
SZétoffoljátok a topicot... de ez a "Programírók körében használatos, elterjedt kifejez ések" eszémletlen jó
Ja, mi is az a programmozás?
"A számítógép számára érthető instrukciók sorozata, mely az adatok megfelelő számításaival és mozgatásaival egy feladat megoldását célozza"
Na jó én nem ezt gondolom róla, csak most olvastam Nyugat-magyarországi Egyetem: Egyetemi Informatikai Központ >> itt. Egyébként ha már ide írok, akkor elmondom: a programozás nekem (is) a problémamegoldást jelenti. A pötyögés teljesen másodlagos, mert nem írok hosszú programokat.
nullProgramírók körében használatos elterjedt kifejezések
Ez nagyon jó!
Még adalék:
1. Azt még nem inplementáltam.
2. Egyszerű dolgokat a végére hagyom
3. Azt nem lehet megcsinálni. Holnapra kész legyen?
4. Még csak hajnali fél 5 van? Gyerek még az idő...
5. Ilyen bug nem is lehet.
6. Nálam ment :)
7. Részletezzed a környezetet is, az Access Violation semmitmondó...
+1. Hozzá még kólát