Ezen látszólag felesleges tudás hiányában jönnek az olyan kérdések itt a fórumon, hogy miért van az, hogy egy gombbal elindítasz egy hosszú ciklust, mely figyel egy változóra, és ha egy másik gombbal átállítod ezt a változó, akkor miért nem lép ki a ciklusod...
Valaki meg állandóan Threadeket akar létrehozni, ami persze bizonyos esetekben érthető, de a legtöbb esetben felesleges erölködés.
Én Borland Pascal alatt nyomtam a Win3.1-et. A mai programozók alól kiveszi ezt a felületet a Delphi, és a nagy többségnek fogalma sincs, hogy pl. mi az a Message, Instance, Handle, és hogy néz ki egy eseményvezérelt progi belülről.
Ezen látszólag felesleges tudás hiányában jönnek az olyan kérdések itt a fórumon, hogy miért van az, hogy egy gombbal elindítasz egy hosszú ciklust, mely figyel egy változóra, és ha egy másik gombbal átállítod ezt a változó, akkor miért nem lép ki a ciklusod...
Ezt, kb. 10-szer hallottam már, pedig olyan egyszerű a megoldás.
Ahh köszi, így már teljes a kép! :) Kérészéletű x86 assemblys pályafutásom során magam is csináltam ilyesmit, bár már csak arra emlékszem élénken hogy egyszer bentragadtam a seregben hétvégére alegységnek, elővettem egy x86 assembly könyvet, kiolvastam, majd írtam egy VESA-s grafikus felületű egér pointeres valamit kockás spirálfüzetbe, majd hétfőn egy barátomnál begépelve működött elsőre... :) Igaz előtte már sok sok éve C64-en és Amigán programoztam assemblyben demókat szóval nem volt akkora kaland, de mégis jólesett. Aztán amikor meglett az első használható PC-m akkor ráfeküdtem a C-re Win3.1 alatt (az volt ám a kaland! :) a többi meg már történelem... Oh, kicsit elkanyarodtam a rezidens programoktól. :)
Nem mondtál hülyeséget. A dolog lényege hogy a DOS egy egytaszkos rendszer volt, de néha akadtak olyan dolgok amiket jó lett volna ha más program alól is elő lehetett volna hívni. Ilyen volt Pl. a SIDEKICK nevű kis rendszer ami egy szövegszerkesztőt, számológépet meg már nem emléxem miket még tartalmazott. Ezek úgy működtek hogy magukra irányítottak interruptokat és nem az int21-gyel léptek ki hanem egy másik DOS-os megszakítással ahol egy regiszterben lehetett megadni hogy hány paragrafus (16KB) a program ami a RAM-ban marad. Régi DOS-os programozással foglalkozó könyvekben vannak (többnyire assembly) példák.
A Daemon ma már inkább a Windows NT service Linuxos megfelelője
tényleg nem kötekedlsből, de inkább win*-ok (..) *xos megfelelője:)
Dale: *xos rendszerekben (és gondolom másokban is) egy démon - mint pl. crond - foglalkozhat időzitett végrehajtással (mint a windowsban a feladatütemező), vagy felelhet a hangkártyáért, ergo nem feltétlen a hálózattal vannak elfoglalva.
Daemon=Disk and Execution Monitor - kicsit már elkanyarodott eredeti kifejezésétől, ma már igazából ezt a Kernel végzi. A Daemon ma már inkább a Windows NT service Linuxos megfelelője, mint ahogy Dale mondta.
Nem tudom mi a Daemon név eredete, Google biztos rálelne. A legtobb Daemon kiszolgáló programként funkcionál, tehát folyamatosan a memóriában van és várja a parancsokat hogy mit kellene tennie, bizonyos protokollokon keresztül. Az Apache webserver is egy Daemonként fut a memóriában, és alapból a 80-as TCP porton várja a csatlakozókat és az ő kéréseiket, hogy kiszolgálja őket (service). Hirtelen nem is tudok olyan ismert Daemont mondani ami nem egy Internetes szolgáltatással van kapcsolatban, de mivel nem Linuxot használok, ezt nem is érzem igazi hiányosságnak. :) Tehát leegyszerűsítve, a Daemon ugyanaz mint Windows platformon a Service.
Engem pedig az érdekelne, hog ymi az a Daemon(részben választ kaptam az előbb, de kicsit bővebben kéne). És miből ered a név?
A rezidens programok pedig a trojanok.
A "rezidens program" kifejezés leginkább az MS-DOS idejében volt használatban, szerintem... Konkrétan annyit tesz hogy olyan program ami a memóriában marad. Mivel a DOS környezetben nem tudtál több programot párhuzamosan futtatni (multitask) így az egér drivert meg hasonló dolgokat el lehetett pakolászni így a memóriában és kisajátított IRQ-kon keresztül elérni... Mai megfelelője lehet a Windows Service vagy Unix környezetben a Daemonok.
De nyugodtan javítsatok ki ha hülyeségeket beszélek! :)