Többféle módszer is létezik Java-hoz. Az alap az, hogy a Java forrásból a fordító egy bájtkódot készít, ami egy procifüggetlen assembly-szerű dolog (korábban voltak is tervek rá, hogy készítenek olyan CPU-t, aminek ez a gépi kódja, azaz közvetlenül futnának rajta a Java programok). Ezt a bájtkódot aztán többféleképpen lehet futtatni: van a Virtual Machine (VM), ami ezt értelmezi és futtatja (ez lassabb) és van a Just In Time (JIT) fordító, ami lefordítja a bájtkódot az adott gép natív gépi kódjára és ezt futtatja (ez elég gyorsan fut). Egyébként így működik pl. a .NET is, ott is futtatás előtt lefordulnak a programok natív formára.
Nagyon nem értek a java-hoz, de jól tudom, hogy a java az real-time értelmeződik? Azaz nem gépi kódú? Mert ilyen szempontból a java sohasem lesz olyan gyors mint egy akármilyen gépi kódú program...
Ahogy elnézegettem a képeket, az ablakkezelés látszott, de semmi menü vagy hasonló. De akkor honnan a fenéből indulnak a programok???
P.S. assemblery fordítoja Windowsnak van, vagy külön progit használnak rá?
C++-ban vagy Java-ban érdemes os-t írni, nyilván a kernelt és hasonlókat ASM-ben de a tobbit? Mik az elonyok és a hátrányok? Java lassab, konnyebb kódolni; C++ gyorsabb, nehezebb kódolni?
A minimálisan szükséges legalsó részt asm-ben írják. Gondolom annyit, amennyi ahhoz kell, hogy egy java interpreter elfusson rajta. Szerintem egy ilyen rendszer elvileg gyorsabb java megvalósításra képes, mivel egy réteg kimarad /a hagyományos OS felhasználói progamok szintje/.
A JNode fejlesztői csapat bejelenti a JNode 0.2 verziójának megjelenését.
A JNode egy nyilt forráskodú operácios rendszer, amely majdnem teljesen Java nyelven iródott (kivéve a kis assembly nano-kernelt).
Ez egy jelentos verzió, amely először helyezi kilátásba igazi Java programok futtatását.
Orömmel látjuk, hogy a 0.2 verzióra tervezett célkitüzések megvalósultak és nézünk elébe a 0.3 verzió tervében kituzött célok megvalositásának.
Ujdonságok a 0.2 verzióban:
- a Java 5.0 neylvi újitásainak támogatása, az annotációk kivételével
- számos GNU Classpath frissites
- számos JNode javitas
- fejlettebb shell parancsok, a pipe-ok támogatása
- a jifs (informácios) fájlrendszer atutomatikus csatolása
- kill shell parancs es ctrl+c billentyukombinació a programok leállitásra