Végignéztem amúgy hogy milyen anyagok vannak kezdőknek magyarul/angol youtube-on, és a legtöbb videóban csak simán végigmennek a nyelvi elemeken szépen sorjában, attól ugyan senkinek nem jön meg a kedve a programozáshoz. Szerintem nagyon fontos egy kezdőnek/embernek hogy mindig társuljon sikerélmény egy tanulási blokkhoz ( erről szól a gamification ), és én is ezért élveztem a nyolcvanas években a mikroszámítógép programozást. A böngésző javscript konzolja az első olyan felület a nyolcvanas évek óta ami mindenkinek elérhető és egységesített, tökéletes hely a programozás gyors megszerettetéséhez.
Nagyon nehéz így bármit is mondani, mivel ezek már szakterülettől is erősen függenek. Ha C#/.NET specifikusak akarnánk maradni és szakterülettől függetlenül alkalmazható témákat keresünk, akkor olyan dolgokra gondolnék gondolnék, mint például
- Roslyn compiler platform (szintaktikai/szemantikai elemzés, analyzerek, code fixerek és source code generátorok),
- C# kód teljesítménymérése, perf bottleneck-ek azonosítása, performance fine-tuning, high performance C# design patternek/módszerek/trükkök
- in-depth async/await és multithreading
- library fejlesztés és a NuGet működése (verziókezelési stratégiák [semver], több .NET verzió és platform targetelése, hatékony dokumentációírás és generálás [DocFX], backwards compatibility és version interchangeability)
Ha nem feltétlen ragaszkodunk a C#-hoz, hanem általános témákra gondolunk:
- Inversion of Control módszerek
- konténerizáció és Kubernetes fejlesztői szemmel
- hogyan piszkáljunk meg és refaktoráljunk legacy (teszteletlen, dokumentálatlan) rendszereket
- horizontálisan skálázható és magas rendelkezésre állású rendszerek fejlesztése
- hatékony logolás és runtime metrikák gyűjtése és elemzése + Kibana, Prometheus, Grafana, de például lehet szó end-user/desktop alkalmazások metrika- és error report gyűjtéséről/feldolgozásáról is
De például olyan technológiákról is szívesen hallanék magyarul, mint a Microsoft Orleans, MassTransit és a Dapr.
Próbáld meg felismerni, hogy mi a különbség a Tudástár (konkrét programozási kérdések, megoldandó programozási problémák színtere – ahol tévesen nyitottad ezt a témát) és a Társalgó (kötetlen beszélgetések, ötletelések, eszmecserék, viták, vélemény-, javaslat- és ajánlatkérések helyszíne – ahol nyitnod kellett volna ezt a témát és ahova most áthelyeztem) között, és a jövőben új téma nyitásánál alkalmazd is ezt az ismeretet. Köszönöm.
Kedves elképzelés, de továbbra is azt gondolom, hogy a kezdőknek szánt tartalmakból annyi van, mint égen a csillag. Csak az nem tud elkezdeni programozást tanulni, aki nem akar. Ellenben haladó/profi témákban kb. nulla magyar tartalom áll rendelkezésre.
Sziasztok, tavaly már indítottam egy kezdőknek szánt youtube sorozatot de csúfosan elbuktam vele mert tényleg túl nehéz volt még középhaladóknak is, ezért újragondoltam a dolgokat és csak a böngésző javascript konzolát használva vezetek be minden érdeklődőt a programozásba.
Remélem ez már érthető és elérhető lesz mindenki számára.