Ja ez kábé egyezik a tapasztalataimmal. Nem vagyok már mai gyerek de még csak 1 női programozót láttam eddig. Esetleg még egyet de az már olyan régen volt a 80-as években, hogy nem emléxem tisztán hogy tudott-e programozni.
Nem kell csapatba rakni!
3 reszfeladatot kell kiadni nekik, ehhez kell egy ertelmes pmanager aki atlatja a dolgokat. Es ha barmelyik nem csinalja meg, akkor ki van baxva/bukta a projectet :D
Mert ugye ott van a masik veglet is: Ha csak a kommunikacio az eros, akkor a project egy lila kod marad. (Kozbeszerzeshez persze pont ez kell, de programozasrol volt szo, nem false kommunikaciorol :D)
Hat ja, nalunk konkretan (uzemelteto altal) laptoprol programozhato, hogy milyen legyen a homerseklet, hogy daralja a kavet stb. :) Mondjuk ez az egyszerubb gep, a lentebbi starbucksos gepen meg tobb minden konfigolhato gondolom.
Az életben sem mindig a legokosabb programozó a legjobb programozó. Ha teszem azt van három zsenid akik mellesleg kissé pszichopaták, és ezeket teszed bele egy kis csapatba - vagy egy projektbe - nem biztos, hogy annyira nagyot fogtok nyerni vele. Lehet hogy eredményesebb három valamivel kevésbé tehetséges, de kiválóan együttműködni képes ember. Vagy egy őrült, de tehetséges, és két olyan aki ezt kezelni tudja.
Vagy volt a csapatban két zseniális férfi programozó, a csaj pedig szorgalmasan hozta nekik a kávét . Persze az is lehet, hogy fordítva volt, a csaj volt a zseni, és a férfiak vitték a kávét...
Nem vagy egyedül vele, a legtöbb MMORPG játékban ez bevett szokás. De ez minden olyan közzöségben működik ahol a bögyösök aránya jóval kisebb, mint a fütyiseké.
én is így csinálnám: férfi létemre beraknék egy "bögyös" képet profilképnek, majd ártatlanul kérdeznék valamit, valamelyik "kocka" biztos készségesen segítene...
ezzel nem Antonia7 személyében kételkedem, csak mint módszert vetettem fel...
Sokan azt hiszik, hogy ha a kérdezőnek megoldják a feladatát azzal segítenek neki, pedig legtöbb esetben ez nem így van. Dehát mindig van egy idióta aki megoldja
Nem értem a problémádat: volt egy feladata és 33 perc kerített rá megoldást. Amúgy elavult a linked, most már C++ is kell bele: C++ állományok probléma
Kis hazánkban azért kb. a harmadát-negyedét kapod a nyugati fizunak. És ez már multi. És centire ugyanazt kell teljesíteni érte mint a nyugat-európai központban. Ugyanúgy angolul megy a kommunikáció az ügyféllel. A felvételről pedig a HR gondoskodik, majd a team leaderek ülnek le beszélgetni az illetővel. És ez kb. más cégeknél is így van, max. a hazai pincebétében "picit" lejjebb van a színvonal, mert ők gyengébb merítésből válogathatnak.
Az egy dolog,h azt hiszik,h keresett a tudasuk es ennek megfeleloen arazzak be magukat,meg az is mas,ha megvan hozza a tudas. Tobb olyan fejlesztovel dolgoztam, akik sok ev tapasztalattal rendelkeznek,de sajna az elavult vagy nem megfelelo. Ha meg nem megfelelo tudassal rendelkezik,akkor meg ne nemet/angol/svajci fizukat celozzon be.
A fejlesztők fizuját a piac határozza meg - ahogy minden másét is. Persze kérni lehet sok mindent, de kapni csak azt kapod amit ki tudsz termelni a cégnek. Amúgy a szoftverfejlesztők idehaza valóban drága jószágok - mivel amit csinálnak keresett az egész világban, és általában beszélnek angolul, ráadásul elég könnyen tudnak dolgozni akár a világ másik felére is - de a fejlett országokban azért nem feltétlenül ez az a meló amivel a legkönnyebben tud sok pénzt csinálni az átlagpolgár. Amúgy kis hazánkban is lényegesen jobban keres Pl. egy ügyes pesti maszek vízvezeték szerelő mint egy átlagos szoftverfejlesztő.
Ez az egyik oldal. A másik meg az, hogy a fejlesztők egy része a minimális tudásra is nagyon büszke, és csillagászati fizetéseket vár el érte. Közben meg, kód tologatásra képes csak, lehetőleg egy rétegben és full spec-doksit vár el, de elolvasni már nem szokta, stb-stb.
A helyzet az, hogy a legtöbb ilyen szoftvert rövid határidőre, nagyon gyakran változó felhasználói igények alapján fejlesztik, és nem is mindig a legfelkészültebb emberek. Különösen igaz ez idehaza, ahol a piac nem túl fizetőképes, de általában is igaz az, hogy a szoftverfejlesztés a cégek költségvetésében mostohagyerek - a funkcionalitásra még csak-csak akad pénz, de a normális automatikus tesztelésre, a kód minőségre és annak esetleges javítására már csak a legritkább esetben. A cégvezetőket egy érdekli: kapják meg a kívánt eredményeket, a lehető leggyorsabban. Aztán az még valamennyire érdekli, hogy a dolgozók hatékonyan tudjanak vele dolgozni, de az már igazából csak addig a pontig, hogy ne kelljen emiatt további embereket felvenni - inkább a meglévőkből küldhessen el. Az, hogy a kódban belül mi van, mennyire szépen van megírva, mennyire átgondolt, megbízható, a lőtéri ebet nem foglalkoztatja a user oldalon. Mondjuk megítélni sem képesek rá. Ők csak a végeredményt látják, de más különösebben nem is érdekli őket.
Hasonloak a tapasztalataim. Jellemzoen az iranyelv: "csak dobjuk ossze es mehet. A tobbit majd production- ben javitjuk." Keves helyen lattam mast, elso es utolso alkalommal UK-ben.
Felulrol kene kezdeni az emberek nyirbalasat, tehat management szinten kezdenem az atalakitast. Amig ott ilyen emberek ulnek, akik szajabol ilyen hangzik el, addig a szoftver is olyan lesz. Ebbol a szemszogbol nezve tok mindegy, hogy no csinalja vagy ferfi, mindket nem kozott van ratermett es hasznalhatatlan ember.
Én úgy látom, hogy a programozók nagy része valamelyik pénzmosoda alibimorzsája. Nagyon ritkán számít a minőség. Szóval, ha ezt vesszük figyelembe, nem kell nagy iq bajnoknak lenni a programozáshoz.
Egy ideje egy terméket supportálgatok, és hát iszonyat hajmeresztő dolgok jönnek elő. Ha jól tudom egy lány sem dolgozott rajta.