mígnem = egészen addig az időpontig/eseményig, amelyet a közlés megjelöl -> a mígnem egy do-while ciklus.
Tévedsz. A "mígnem", az a repeat-until ciklus. Az while-do (vagy utótesztelős variánsban a do-while) az "amíg" ciklus. Utóbbi addig fut amíg igaz a feltétele (illetve a do-while mindenképpen legalább egyszer, akkor is ha hamis a feltétel). Ezért hívják "amíg" - és nem pedig "mígnem" - ciklusnak.
A "mígnem" meg addig fut, amíg igaz nem lesz a feltétele (tehát valójában addig amíg hamis marad az). Innen ered a neve: "'mígnem" (="amíg nem"). Ez a klasszikus repeat-until szemantikával egyezik.
A "mígnem true==false" ciklus tehát addig fut, amíg igazzá nem válik, hogy true=false. Mivel ez nyilván sosem következik be, ez a ciklus a végtelenségig, örökkévalóságig fut - ezzel felelve meg a klasszikus Miatyánk "mindörökké" szófordulatának.
A true== false kifejezés kiértékelése pedig mindig hamis lesz, vagyis a ciklusfelétel mindig hamis és eléri a return -t. :D
A "return" nem a ciklushoz kapcsolódik, hanem az ima zárását képezi. Ami hagyományosan "ámen", itt viszont azért return, mert azzal szokás a függvényeket - illetve parancssori programokban magát a programot, a main() függvényt is - befejezni.
mígnem = egészen addig az időpontig/eseményig, amelyet a közlés megjelöl -> a mígnem egy do-while ciklus.
A true== false kifejezés kiértékelése pedig mindig hamis lesz, vagyis a ciklusfelétel mindig hamis, az első lefutás után kilép a ciklusból és eléri a return -t. :D