Hát igen, ez szokott minden gépkezelőhöz az első tanácsom lenni: ne higgyen soha az olyan állításoknak, hogy lehet ékezetes betűket vagy pl. szóközt használni.
NE!
Én csak olyan filenevet, usernevet akármit használok, ami C változó nevének használható lenne
Amikor ettől eltértem, mindig megszivatott valami... ha nem azonnal egy későbbi időpontban, amikor kommunikáltam, másoltam, átvittem, áttelepültem, átregisztráltam, kapcsolatba hoztam stb, stb.
Azért gondold ezt végig. Neked triviálisnak tűnik, de még egy form kirakása vagy származtatása is nehéz lehet egy olyannak aki nem látott még delphit. Aztán a fordítási direktívákról ne is beszéljünk vagy külső eszközökről/komponensekről és telepítésükről.
Ugyanígy gond notepad++ -ról áttérni Netbeansre, ha PHP-ban fejlesztesz. Persze szöveget ugyanúgy szerkeszthetsz benne, de ügye más színezés, gyors billentyűk, kód kiegészítés, PHPdoc, stb.
A visual studiot is marha egyszerű felrakni. Önmagában. Aztán amikor megmutatták hogy hogyan lehetne ASP-hez ajaxos komponenseket telepíteni, én feladtam. Pedig nem szokásom...
Jó múltkor meg egy napom ment rá amikor úgy gondoltam hogy felrakok egy eclipset, hogy androidra fejlesszek. Nem szóltak, hogy ha István vagyok, akkor sem fog menni az István nevű user mappába.
Én is Delphit használok, többek közt, mert abban tanultam meg programozni (ha lehet mondani ilyet), próbáltam már a C-t, de az valami borzasztó volt. Teljesen más a szintaktikája, kár, hogy annak idején ilyennek alkották meg.
Érdekes egy statisztika, de nálam nagyon hangulatfüggő, hogy mennyire vagyok vidám egy prog/script nyelvet használva és ez független a pillanatnyi sikerélménytől/kudarctól is. De ha pl a php-t nézzük, akkor többször használom a "És most teszteljünk :P", "Teszt szöveg :D" sztringeket, mint a szimpla "Teszt szöveg" sztringet. De ezekkel a sztringekkel az assembly nyelvnél is hasonló tendenciákat lehet megfigyelni. Tehát nálam inkább csak a pillanatnyi hangulatomtól függ és nem a használt nyelvtől.
Gondolom akkor nem ismerted a Pipast.
Arra mar nem emlekszem, hogy mi volt a valodi neve, mindenki a dohanyzasi szokasarol kapott beceneven ismerte a Matavnal... O peldaul kivetel a nemdohanyzo delphi-s elmeleted alol :)
Javában nincs akkora tapasztalatom, ami van az alapján a fejlesztőkörnyezettel nem volt sok bajom, a telepítéssel meg pláne nem. Amit többet használok az a visual studió - annak úgy a 2008-as verziójától kezdve nem nagyon van hasfájása - mondjuk a 2005-ös tényleg bugzik itt-ott. Amivel sokat lehetett anno szívni az a monodevelop, de a 4.0 óta az is sokkal stabilabb.
A delphi környezete ideális, nem omlik össze, de ha mégis akkor helyreáll. Nem az IDE-vel kell foglalkozni és annak lelkét ápolni, rettegni minden frissítéstől, hanem programozni kell benne.
Még egy laikus is felrakja és 5 perc múlva kész a helló világ.
A mai napig írok benne programokat és ezekkel van a legkevesebb probléma, ebben lehet a leggyorsabban megcsinálni, ha UI kell és window vagy linux alá kell fejleszteni (utóbbit Wine-ra értem).
A Java pedig: több törődést igényel a fejlesztő környezete főleg kezdőknek, mint a program megírása. A kezdőt úgy értsétek, hogy jól tud programozni ismeri a nyelvet stb..., de még nem használta a java-t csak mondjuk jegyzettömb+fordítóval.
Több program terv is porosodik a fiókban ami azért nem lett megcsinálva, mert nincs min lefordítani és nincs idő arra, hogy napokig telepítgessünk.
Boldogok a lelki szegények: mert övék a mennyeknek országa.
Boldogok, a kik sírnak: mert ők megvígasztaltatnak.
Boldogok a szelídek: mert ők örökségül bírják a földet.
Boldogok, a kik éhezik és szomjúhozzák az igazságot: mert ők megelégíttetnek.
Boldogok az irgalmasok: mert ők irgalmasságot nyernek.
Boldogok, a kiknek szívök tiszta: mert ők az Istent meglátják.
Boldogok a békességre igyekezők: mert ők az Isten fiainak mondatnak.
Boldogok, a kik háborúságot szenvednek az igazságért: mert övék a mennyeknek országa.
Boldogok vagytok, ha szidalmaznak és háborgatnak titeket és minden gonosz hazugságot mondanak ellenetek én érettem.