Itt szerintem a project vezetőnek kellene az asztalra csapni, hogy komoly matematikai számításokat végző algoritmusokat nem script-ben szokás futtatgatni.
A szamitasigenyes reszeket meg lehet irni c/c++-ban, a tobbit meg nyugisan php/ruby/python/apamf.szaban...
Szerk: lasd >>swig, allitolad a gugli is intenziven hasznalja...
Itt szerintem a project vezetőnek kellene az asztalra csapni, hogy komoly matematikai számításokat végző algoritmusokat nem script-ben szokás futtatgatni. Ha ez csak a megrendelő szeszélye azt valakinek határozottan le kel beszélnie. Az már kérdés, ha a cég szempontjából kell egy felhőrendszer, amit ő tud üzelemltetni stb és valami primkó ügyviteli cuccost kell megírni. Az mehet a webre, mobilon, bármin használható több-kevesebb sikerrel.
Igen, csak a másik szempont meg, ami a megrendelő oldaláról fontos, hogy mindent böngészőből akar futtatni. S azt sejtem, ha tetszik, ha nem, errefelé halad a világ. A gyorsaságot meg oldják meg a hardveresek és programozók. Húsz-harminc éve a DOS-os programokról való áttérés a windows-ra hasonló problémákat vetett fel, s hiába kardoskodtak sokan (többek közt a programok sebességére is hivatkozva) a jó öreg DOS mellett, csak eljárt felette az idő.
Ezért gondolkodtam el a php-re való átálláson.
Azt hiszem, igazad van, de számomra a mostanában a gyorsaság a legfőbb szempont, tekintettel arra, hogy nemegyszer bonyolult és hosszadalmas matematikai algoritmusokkal dolgozom, s ilyenkor nagy kérdés, érdemes-e php-vel próbálkozni.
Ja. Csak per pillanat a PHP-s progik, Pl. frameworkok nem nagyon szeretik, mert Pl. olyasmi nincs benne hogy eval... Viszont amennyire én láttam a lapjukat elég szépen dolgoznak rajta.
A CGI azért egy elég nagy overhead, nem véletlenül szoktak ASP-t vagy apache modult használni. Másrészt, az alap C++ CGI egyszerű, de mire ezzel áthozol egy fájlt amit az end-júzer feltöltött, vért pisilsz - sokkal jobban jársz, ha kész C++ CGI libet használsz erre. Amúgy anno én is írtam ilyet még 2000 tájékán, elég jó móka volt, kb. egy hetem ment rá. Igaz, az kb. tudott is mindent amit ebben a műfajban tudni lehet, és akkortájt nemigen volt készen hasonló. Most szvsz lehet találni openszorsz C++ CGI libet készen is.
Magyarázd már el, hogy mivel sikerült offolnom. Azzal, hogy a témaindító azon gondolkodik, hogy lecserélje a c++ kódját php-ra, én pedig megemlítettem neki, hogy ez nem feltétlen szükséges? Vagy mert egy nekem címzett kérdésre beírtam két linket, amin egy kicsit tájékozódni lehet?
.NET alatt már 2005 óta ott van a ClickOnce ami megcsinálja ezt. Egyszer telepíted (admin jog nélkül), aztán ha kijön egy újabb verzió, akkor automatikusan frissít. Azonban vannak árnyoldalai, ezért aztán én inkább saját rendszert csináltam ami hasonlóan megy (igaz, admin jog kell neki), viszont cserébe képes több alkalmazást is telepíteni, és ami a lényeg: paramétereket is át tud venni az indító ikontól. Így Pl. meg tudom csinálni hogy ugyanaz az exe több, eltérő config fájllal induljon.
Szerintem nem felhőben gondolkodik a kolléga, hanem a cég telephelyén futó webszerverben. A klienseken érzik macerásnak a verziócserét ha jól értem.
Pedig vannak átlátszó megoldások, nálunk pl. egy kis alkalmazás indul a startup scriptből ami megnézi, hogy van e a szerveren újabb verzió, ha igen fel is telepíti. Az user csak annyit lát, hogy kettővel többet kellett keverni a kávén mire felállt a gép
Ahogy azt LC is kifejtette, nem a sebesseg az egyetlen tenyezo amit figyelembe kell venni, es amugy sem biztos, hogy az alkalmazasban van olyan komplex kod, hogy a futtatokornyezet sebessege legyen a szuk keresztmetszet...
Ez nem is ezért kérdés, hanem Pl. hogy az ügyfeled mennyivel szívesebben telepít magához egy LAMP szervert mint egy exe-t. Vagy mennyire tudsz kiépíteni olyan szerverparkot ami az ügyfeleid igényeit kielégíti. Vagy hogy mennyire szeretnék az ügyfeleid elveszíteni az összes adatukat ha neked netán csődbemegy a céged. Vagy mennyire bíznak meg az ügyfeleid benned, rád merik-e bízni a nap 24 órájában az összes adatukat. Vagy hogy mennyire lesznek idegesek, ha teszem azt feltörik a szervered. Vagy ha épp áll a szerver a szolgáltatód hibájából. Stb.
Aztán az is kérdés, hogy mennyire tudsz olyan UI-t létrehozni záros határidőn belül ami look&feel szempontjából felveszi a versenyt a desktop programéval, különösen ha ott tartasz a dologban hogy mennyire is gyors a PHP...
Amúgy elég lassú, nem véletlenül farag a fészbúk PHP2C++ fordítót.
Fura ügyfeleitek vannak. Nyílván egy szerver oldali script nyelv nagyságrenddel lassabban fut, mint egy C++ program helyi gépen. Attól függ mi a cél. Komoly dolgokra szerintem nem kéne ilyet használni, gondolom nem véletlenül volt C++ eddig.
Elgondolkoztam a kérdésen, mivel az ügyfelek egyre nehezebben viselik, hogy egy exe állományt felmásoljunk a gépükre, s gyakorlatilag mindent böngészőből szeretnének elérni. A korábban c++, ban vagy delphi-ben írt programok vajon milyen feltételek mellett írhatók át php-ba? Tud valaki futásidőkre vonatkozó összehasonlító tesztekről?