Konkrétan egy dolog jár az eszemben ezzel kapcsolatban, amellett, hogy pl. WP-ben tényleg nagyon szép template-ek vannak egy kattintásnyira, szép képekkel, harmonikus színpalettákkal és reszponzív css-ekkel.
Ez a dolog pedig az, hogy pl. a wordpressben - és majdnem az összes CMS-ben - ugyanabban az adatbázisban van a tartalom és a működést meghatározó rész is, noha az esetek nagy részében a működést az elején beállítják és aztán csak tartalmi részek kerülnek be jellemzően az adatbázisba, ha valami bekerül még egyáltalán az átadás után.
Szóval ugyanoda írhat be minden jöttment a commentem keresztül, ahova az admin is beírja, hogy mit lehet és mit nem, meg minden mást is. Aztán jönnek a mindenféle exploitok, amik legtöbbször arra alapoznak, hogy hogyan lehet pl. egy blogbejegyzésen vagy egy keresésen keresztül adminjogot szerezni az adatbázishoz, aztán bármit átállítani.
Ráadásul minden lekéréskor sql oda-vissza cikázások, hogy megtudjuk, hogy az adott címhez melyik cikk tartozik, az melyik csoportban van, ahhoz a felhasználónak van-e joga megtekintésre, ...
Az érzésem az, hogy ez az sql-es misztikus rendszer teljesen felesleges dologban segít csupán, abban, hogy könnyen át tudjuk rendezni a CMS megjelenését, amit viszont egy átlagos céges bemutatkozó lapon szinte sosem tesznek.
Ha viszont nem frissítjük időben a CMS engine-t, akkor majd jól széttrollkodják az oldalunkat.
(Már több WP felhasználótól hallottam, hogy rendszeresen teleszemetelték az oldalát.)
Ezt az egészet nálam sokkal jobban leírták pl. itt.
Nekem egyszerűen nagyon tetszik az a megközelítés, hogy legyen egy saját kis adatbázisom benne a cikkekkel és a működést leíró résszel és legyen egy kis build rendszerem amelyik legyártja és feltolja a tárhelyre a statikus html fájlokat sftp-én keresztül, semmint egy állandóan foltozandó időzített LAMP bombám.
Talán nem egyedül nekem tetszene jobban egy ilyen 'CMS' :)
Miért nem sokkal gyorsabb és egyszerűbben használható statikus generátorokat nyomnak.
A gyorsaság még csak-csak tényező lehet (habár, egy – megfelelő – cache-rendszerrel ez sem számít, főleg, ha tényleg kvázi-statikus oldalak vannak), az egyszerű használhatóság egy jól bejáratott, karbantartott, dokumentált rendszer vs. saját, egyedi megoldás viszonylatban már a „másik oldalra” billenti a mérleg nyelvét. És persze azok a tényezők is, amiket tevemadar vagy csörnyeföldi is említett (karbantarthatóság, nem kell pilótavizsga, stb.), az egyéni preferenciákon kívül.
A framework nagyon erős hívószó. Különösen vállalati környezetben, mert a karbantarthatóság ígéretét is hozza magával.
Ahol nincs designer, ott annak is örülnek, hogy a rendszer már magától is kinéz valahogy.
Azt viszont tényleg nem értem, hogy minek használnak WP-t, joomlát, drupalt öt menüpontból álló tök statikus vállalati bemutató lapokhoz.
Miért nem sokkal gyorsabb és egyszerűbben használható statikus generátorokat nyomnak.
Ha meg kell egy dinamikus rész oda meg (és csak oda) egy PHP/JS .
én is próbálkoztam velük, de olyan hibáik vannak hogy ellehetetleníti az oldalad. Korlátozzák a levélküldést, sokszor hal el a szerver,(még ha fizetős domaint teszel rá akkor is szó nélkül letiltják) és ami a legmegdöbbentőbb, hogy a fizetős tárhelyük is ugyanolyan lassú és ugyanolyan megbízhatatlan mint a free verzió.
FTP kapcsolat ami egy kicsit lassabb
folyamatosan eldobja a feltöltést, kínszenvedés mire felraksz a szerverre pár fájlt.
Ez egy olyan szolgáltató, akinek ha írsz hiba esetén, visszaküldenek egy sablon üzenetet,és többszöri levelezés után tudsz csak kicsikarni belőlük választ, ami általában az, hogy vegyél fizetős szolgáltatást.
- Ingyenes
- Nincs hírdetés
- Pénzt is szerezhetsz vele
- 1.5 GB tárhely
- 5 domain
- 5 aldomain
- 2 adatbázis
- Több száz sablon ingyenesen letölthető
- php
- cron
- 5 email fiók
- szabad htaccess file
...
Nagyon meg vagyok elégedve vele, csak az FTP kapcsolat ami egy kicsit lassabb, de nincs még egy ilyen ingyenes tárhely , ami ennyi mindent kínál teljesen ingyenesen.
http://www.000webhost.hu/590246.html
hu helyett com, csak nem engedi vmiért feltölteni úgy ide
Nekem a Newhosting - ingyen tárhelyszolgáltatónál van az oldalam. Csak a domain fenntartásért kell fizetni. Én com-os domaint használok, az 4500 forint egy évre, de a .hu csak 3500. Reklám nincs rajta, amióta új cég vette át, azóta elég stabil és gyors lett. PHP5 van náluk és MySQL is, szóval egy átlagos oldalnak szerintem elegendő.
A Tárhelyválasztó nevű tárhely kereső oldalon jelenleg is találhatsz 6db olyan díjcsomagot, ami ingyenes vagy 2000Ft alatt van a bruttó éves(!) díja, és PHP-t is tud futtatni adatbázissal.
Sziasztok! Azt megírhatnátok hogy, mire gondoltok Pontosan: Mit tartalmazna egy jó ingyenes tárhely szerintetek mi lenne fontos benne meg ami eszetekbe jut :)
Szerintem ma már feles ingyenesekkel vacakolni, mert mindegyikkel lesz valami probléma. Ha olcsón akarsz értelmeset ajánlom az intrex.hu-t havi egy ezres és kapsz mindent.